EPDK, Elektrik, Petrol, LPG Ve Doğalgaz Piyasalarında Faaliyet Gösteren 24 Firmaya Lisans Verdi


EPDK, 24 FİRMAYA LİSANS VERDİ
 
Elektrik, petrol, doğalgaz ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasalarında faaliyet gösteren 24 şirkete lisans verdi, 14 şirketin lisansını ise sonlandırdı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 11 Ocak 2018 tarihli Resmi Gazete’de yapılan duyuruya göre; elektrik piyasasında faaliyet göstermek için başvuru yapan 9 şirkete üretim, 1 şirkete OSB Dağıtım Lisansı verilirken, 4 şirketin lisansları iptal edildi. Kanalet İnşaat Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne “Yenicekent HES" projesi için verilen üretim lisansı ise yeniden işlerlik kazandı.

Doğalgaz piyasasında Naturelgaz Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Sıkıştırılmış Doğal Gaz (CNG) lisansı alırken, petrol piyasasında 4'ü madeni yağlar, 2'si dağıtıcı lisansı, 1'i de işletme (biyodizel) lisansı olmak üzere toplam 8 şirket lisans aldı. Petrolde 4 şirketin lisansı ise sonlandırıldı. LPG piyasasında toplam 5 depolama lisansı verilirken, 6 lisans da iptal edildi.


Lisans alan firmalar;


Lisansları sonlandırılan firmalar;DETAY HABER

11.01.2018


Etiketler = EPDK, elektrik, Doğal Gaz Piyasası, petrol piyasası, Lisans, Yönetmelik, resmi gazete, lisans alan firmalar, lisansları iptal edilenler,