Milli Muharip Uçak Özgün Motor Geliştirme Programı Çerçeve Sözleşmesi İmzalandı


 
MİLLİ MUHARİP UÇAK ÖZGÜN MOTOR GELİŞTİRME PROGRAMI ÇERÇEVE SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
 
Savunma Sanayii Başkanlığı ile TRMOTOR arasında Milli Muharip Uçak Özgün Motor Geliştirme Programı Çerçeve Sözleşmesi imzalandı. SSB’de gerçekleştirilen imza törenine Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve TRMOTOR temsilcileri katıldı.

SSB öncülüğünde yürütülecek olan program kapsamında, bir yandan Milli Muharip Uçak için ülkemizde bir turbofan motorun tasarım, geliştirme ve test altyapıları oluşturulurken, diğer yandan da farklı proje ve programlara hizmet edebilecek pek çok kabiliyet ve teknoloji kazanımı hedefleniyor.

Milli Muharip Uçak Özgün Motor Geliştirme Programı kapsamında motorun, kritik alt sistem ve komponentlerin yerli imkanlarla geliştirilmesi hedefleniyor. Milli Muharip Uçak Özgün Motor Geliştirme Programı Çerçeve Sözleşmesi, ülkemizin gaz türbinli motorlar ve bu motorlara ilişkin alt/yan teknolojilere yönelik kabiliyet sahibi olan dünyadaki çok az ülkeden biri olması yönünde önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.
DETAY HABER
09.11.2018

 
 

Etiketler = Milli Muharip Uçak Özgün Motor Geliştirme Programı Çerçeve Sözleşmesi İmzalandı, Savunma Sanayii Başkanlığı, TRMOTOR, Milli Muharip Uçak ,