Aselsan, Ukrayna’da Bakım Onarım Merkezi KuruyorASELSAN, UKRAYNA’DA BAKIM ONARIM MERKEZİ KURUYOR
 
ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, Business Ukraine dergisine verdiği röportajda Ukrayna’da bakım, onarım ve yenileştirme merkezi (MRO) kurulacağını açıkladı.

Türk savunma sanayiinin başarılı firmalarından ASELSAN, Ukrayna’da pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerini yürütmek adına, 1 Eylül 2020 tarihi itibarıyla “ASELSAN Ukraine LLC.” şirketini kurduğunu açıklamıştı. 2015 yılından bu yana Ukrayna pazarındaki varlığını genişleten ASELSAN, derinleşen iş birliğini daha da ilerletmek için Ukrayna’da bakım, onarım ve yenileştirme (MRO) merkezi kuruyor.

Söz konusu gelişmeye, ASELSAN Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün tarafından Business Ukraine dergisine verilen röportajda değinildi. Kiev’de kurulması planlanan MRO merkeziyle birlikte satış sonrası destek, bakım ve onarım hizmetlerinin sağlanması amaçlanıyor.

Business Ukraine dergisine şirketin Ukrayna’daki faaliyetleri hakkında bilgi veren Dr. Görgün, ASELSAN’ın Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ve ülke savunma sanayiinde halihazırda devam eden modernizasyon süreçlerindeki rolüne ilişkin vizyonunu paylaştı. Görgün, “Silah sistemleri, radar ve elektronik harp çözümleri, elektro optik sistemler, komuta kontrol sistemleri gibi teknolojilerdeki son teknoloji yeteneklerimizle Ukrayna’daki varlığımızı genişletmeye devam ediyoruz. Ayrıca şirketi Ukrayna’da temsil etmek ve daha fazla işbirliği için yeni fırsatlar aramak için yerel olarak tescilli bir şirket olan ASELSAN Ukraine LLC’ yi kurduk. “ ifadelerinde bulundu.
 


DETAY HABER
29.11.2021

Etiketler = Aselsan, Türk savunma sanayii, Ukrayna, Bakım, Onarım, Haluk Görgün, MRO,