TEMSA, Otobüs Teslimatlarına Hız Kesmeden Devam EdiyorTEMSA, OTOBÜS TESLİMATLARINA HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

TEMSA, 15 Safir Plus model ve 10 adet Maraton VIP model otobüsü  Meltem Turizm ve Türker Turizm’e teslim etti.

TEMSA, 15 Safir Plus model ve 10 adet Maraton VIP model otobüsü ticari araç kiralama, turizm ve personel taşımacılığı alanlarında hizmet veren Meltem Turizm ve Türker Turizm’e teslim etti. Teslim töreninde konuşan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, “2021’de yakaladığımız ivmeyi bugünün zorlu pazar koşullarında da korumaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl yaptığımız satışın yüzde 46’sını ilk 5 ayda gerçekleştirmeyi başardık ve toplam satışlarımızı da yılın ilk 5 ayında yüzde 15 yukarı çektik. Özellikle yılın ikinci yarısında buradaki performansımızın daha da yukarı çıkmasını bekliyoruz.” dedi.Teknoloji odaklı yatırımlarıyla dünyanın önde gelen otomotiv şirketleri arasında yerini alan TEMSA, Türkiye’deki otobüs ve midibüs pazarında uzun yıllar koruduğu pazar liderliğini pekiştirecek adımlara devam ediyor. 

TEMSA, Türkiye’nin önde gelen servis ağlarıyla olan iş birliklerine her geçen gün bir yenisini eklerken, sektörün önde gelen iki firmalarından Meltem Turizm ve Türker Turizm ile 25 araçlık yeni bir anlaşma imzaladı. 15 Safir Plus model ve 10 adet Maraton VIP model otobüsün şirketlerin filosuna katılmasına ilişkin düzenlenen tören, TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, TEMSA Satış ve Pazarlamadan sorumlu GMY Hakan Koralp ve TEMSA Satış Direktörü Baybars Dağ ev sahipliğinde Meltem Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Metin Balta, Türker Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Yekta Türker ve Havaist Genel Müdürü Volkan Bozkaya’nın katılımıyla düzenlendi.

 

İlk 5 ayda büyük satış başarısı
Düzenlenen teslim töreninde konuşan TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu, TEMSA olarak, başarılı bir yılı geride bıraktıklarını ve yeni yılın ilk yarısında da aynı ivme ile ilerlediklerini söyleyerek, “2021 yılında ortaya koyduğumuz büyüme stratejisiyle yola devam ediyoruz. 2021’de yakaladığımız ivmeyi bugünün zorlu pazar koşullarında da koruduğumuz için son derece mutluyuz. Yılın ilk 5 ayında yakaladığımız 252 araçlık satış performansıyla, geçtiğimiz yıl yaptığımız satışın yüzde 46’sını ilk 5 ayda gerçekleştirmeyi başardık ve toplam satışlarımızı da yılın ilk 5 ayında yüzde 15 yukarı çektik. Hedefimiz, bu büyüme performansının yılın ikinci yarısında buradaki performansımızın daha da yukarı çıkması.

Bu iş birliğini, Türkiye’nin aydınlık geleceğine yürekten inanan; üreterek, istihdam yaratarak ve yatırım yaparak, ülkemiz ekonomisi için taşın altına elini koyan firmaların ortak bir vizyonda buluşması olarak tanımlıyorum. Aslında bu 25 araçlık teslimat, burada bulunan tüm sektör paydaşlarının ülke ekonomisine duyduklarının güvenin de bir sembolü. Umuyorum ki güç birliğimiz daha uzun yıllar devam edecek. diye konuştu.Türkiye ekonomisi için de önemli bir adım
TEMSA Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp ise, Türkiye’nin önde gelen iki servis ağlarından Meltem Turizm ve Türker Turizm ile yaptıkları bu anlaşmanın TEMSA’nın yanı sıra Türkiye ekonomisi için de büyük bir önemi bulunduğunun altını çizerken, “İki şirket ile de uzun yıllardır sürdürdüğümüz iş birliğinin artarak devam ettiğini görmek bizler için işimizi doğru yaptığımızın en önemli göstergesi. Bugün hem Meltem Turizm hem de Türker Turizm ile 15 yılı aşkındır süregelen bir iş ortaklığımız var. Bu teslimatlarla bu iş ortaklığını güçlendirmenin, pekiştirmenin, mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlere duydukları güven için de kendilerine sonsuz teşekkür ederiz. Her zaman daha iyisini arayan, daha güvenlisini ve daha çevrecisini araştıran bir şirket olarak; çağın gerektirdiği tüm teknolojik özelliklere sahip, yolcu ve çalışan konforunu en üst düzeyde temin eden araçlarımızın Türkiye’nin lider kurum ve kuruluşları tarafından tercih ediliyor olması bizler için büyük gurur kaynağı. Bu vesileyle teslim ettiğimiz araçların şirketlere hayırlı olmasını diliyoruz. 
DETAY HABER
05.07.2022

Etiketler = TEMSA, Otobüs, Teslimatlar, Turizm, Maraton VIP, Meltem Turizm, Türker Turizm, Tolga Kaan Doğancıoğlu, Hakan Koralp, Baybars Dağ, Metin Balta, Yekta Türker, Volkan Bozkaya,